Menü
Kontaktné údaje zoznam želaní Hľadať
Časté otázky

Aké sú špeciálne aktívne účinky Hojivého gélu Protefix?

Hojivý gél Protefix vytvára ochrannú vrstvu, ktorá dobre priľne aj na vlhkú sliznicu, čím chráni ranu pred chemickým pôsobením a mechanickým tlakom zubnej náhrady alebo strojčeka. Prináša úľavu od bolesti a podporuje proces hojenia rany.

Čo je TGO?

TGO je hlavnou prísadou Hojivého gélu Protefix, ide o patentom chránenú aktívnu zložku s mimoriadne dobrou priľnavosťou aj na vlhkej sliznici. Získava sa jedinečnou metódou zo špeciálnych rastlinných olejov a postihnuté oblasti v ústach kryje ako náplasť.

Ako si môžem rýchlejšie navyknúť na novú zubnú náhradu?

V prípade, že ste dostali dočasnú zubnú náhradu, kým vám vyrobia konečnú, odporúčame počas prechodného obdobia používať Fixačné podložky Protefix. Po vytrhnutí zubov prechádzajú ďasná procesmi rýchlej zmeny a po niekoľkých dňoch dočasná zubná náhrada nebude sedieť. V tomto období jej upevnenie zabezpečia fixačné podložky, ktoré okrem toho chránia pred vznikom otlakov a zápalov. Počas celej fázy privykania si tiež odporúčame denné používanie Hojivého gélu Protefix. Štúdie preukázali, že používatelia zubných náhrad, ktorí tak robia, si na nové náhrady privykajú oveľa ľahšie, pretože menej dráždia sliznicu.

Prečo je možné používať Fixačné podložky Protefix iba pri celkových zubných náhradách?

Jemný tkanivový materiál fixačných podložiek je vyrobený z umelej hmoty a v ústach sa nerozpustí. Vďaka tomu sa fixačné podložky z celkovej zubnej náhrady pri čistení ľahko snímajú. Pri čiastočných zubných náhradách a náhradách, ktoré sú pripevnené k jednotlivým oporným zubom alebo plášťovým korunkám, môže prísť k zachyteniu tkanivového materiálu medzi náhradou a oporným zubom alebo korunkou. Následne môže prísť pri vyberaní náhrad z úst k ich poškodeniu.

Čo mám robiť, ak je uzáver tuby Fixačného krému Protefix upchatý?

Ak sa v uzávere tuby nazbiera príliš veľa krému, môže prísť k jeho upchatiu – obzvlášť ak je fixačný krém vystavený vlhkosti. Preto by ste mali udržiavať uzáver v čistote a suchu a akýkoľvek zvyškový krém odstrániť utretím vatou alebo vatovou tyčinkou. Nikdy neoplachujte uzáver tuby tečúcou vodou – jej pôsobením fixačný krém stuhne a vytvorí v špičke uzávere tuhú zrazeninu, ktorá bráni vytláčaniu ďalšieho krému z tuby.

Je prehltnutie Fixačného krému Protefix nebezpečné?

Nie. Fixačný krém Protefix sa v slinách pomaly rozpustí, takže prehltnutie malého množstva krému vám neublíži. Hlavné zložky krému prejdú tráviacim ústrojenstvom neporušené. Sú nestráviteľné a nemajú žiadny významný vplyv na ľudský organizmus.

Ako dlho pôsobí fixačný účinok Fixačného krému Protefix?

Fixačný účinok Fixačného krému Protefix sa môže u jednotlivých osôb výrazne líšiť. Kým istá používateľská štúdia dokázala, že doba pôsobenia Fixačného krému Protefix je v priemere osem až desať hodín, individuálne trvanie fixácie sa môže vzhľadom na druh zubnej náhrady a stav čeľuste výrazne líšiť.

Ako odstránim zvyšky krému z úst a zo zubných náhrad?

Zvyšky krému zo zubných náhrad sú najlepšie odstrániteľné pomocou zubnej kefky a pasty bez obsahu prílišného množstva „abrazívnych látok“. Zvyšky krému v ústach sú ľahko odstrániteľné jedlým olejom. Namočte vatový tampón do jedlého oleja, alebo navštívte lekáreň a kúpte si špeciálny „olej na ďasná“.

Ako vyberiem zubné náhrady z úst?

Ak používate fixačný krém, musíte rozlomiť tesnenie medzi ďasnom a fixačným prípravkom. 

  • Vypláchnite si najprv ústa teplou vodou alebo ústnou vodou.
  • Následne jemne potiahnite dolnú náhradu a mierne ňou pohybujte, kým sa neuvoľní.
  • Pri vyberaní hornej náhrady položte palec za predné zuby a zatlačte ním nahor a von v smere vášho nosa.
  • Ak sa vám vašu zubnú náhradu nepodarilo vybrať a nechcete si ju ponechať počas noci, môžete navštíviť oddelenie pohotovosti miestnej nemocnice alebo sa obráťte na službukonajúceho zubára.

Budú mi náhrady pri použití fixačného krému lepšie sedieť?

Mnoho zubárov vie, že fixačný krém môže upraviť umiestnenie aj správne nasadených zubných náhrad a preto svojim pacientom v ambulanciách odporúčajú jeho použitie. Okrem toho určitým pacientom s daným stavom čeľuste je nesmierne náročné nasadiť zubné náhrady ideálne. Fixačný krém pôsobí aj proti podráždeniu alebo vzniku otlakov v ústach spôsobených pohybom zubných náhrad. Samotná zubná náhrada sa nehýbe, avšak tkanivo v ústach je mäkké a časom sa mení. Na druhej strane to znamená, že náhrady vám nebudú sedieť naveky. Preto by mal ich nasadenie váš  zubár pravidelne kontrolovať.

Pri akom druhu problémov s priľnavosťou je vhodné použitie Fixačných podložiek Protefix?

Fixačné podložky Protefix® sú špeciálne vyrobené pre prechodné obdobie pred nasadením konečnej zubnej náhrady. Okrem toho je ich použitie odporúčané pri sťažených podmienkach čeľuste, napr. pri vážnej degenerácii dolnej čeľuste. Vtedy podložky poskytujú účinnú ochranu pred vznikom otlakov a zápalu.

Pri akom druhu problémov s priľnavosťou je vhodné použitie Fixačného krému Protefix?

Fixačný krém Protefix je vhodný pri ťažkostiach s priľnavosťou a pri silnej tvorbe slín. Je vhodný pre všetkých, ktorí uprednostňujú rýchle a jednoduché použitie. Špeciálny priľnavý účinok na mokrom povrchu poskytuje dlhotrvajúcu priľnavosť, vytvára tesnenie na okrajoch náhrady a zamedzuje tak vniknutiu zvyškov jedla pod zubnú náhradu.

Pri akom druhu problémov s priľnavosťou je vhodné použitie Fixačného prášku Protefix?

Fixačný prášok Protefix je vhodný pre ľudí s menšími problémami s priľnavosťou. Obsahuje 100% prírodného alginátu sodného a je vhodný pre používateľov s citlivými ďasnami a pre ľudí uprednostňujúcich použitie prírodných produktov.